Блог

З чим можна зіткнутися під час модернізації сайту для SЕО - шкода та користь візуальних редакторів

З чим можна зіткнутися під час модернізації сайту для SЕО - шкода та користь візуальних редакторів

Модернізація сайтів для розкрутки, з кожним роком стає все складніше, ніхто не замислювався, що контент доданий через візуальний редактор може зіграти злий жарт.

SEO Контент - вставка та форматування.

Те, що контент повинен бути унікальним і спеціально підготовленим - це велика істина. Повз сам контент, який зазвичай пишуть у редакторах типу Word, він повинен бути правильно вставлений. Статті, зазвичай завантажують через візуальний HTML редактор, це така програма з мінімальним набором форматування, який присутній у будь-якій CMS, ось це саме форматування, вірніше доступ контент менеджера до цих інструментів, як виявилося зовсім недавно, дуже шкодить.

За допомогою візуального редактора можна коректно вставити текстовий матеріал, є спеціальні кнопки для вставки з блокнота і Ворда. Програма досить добре очищає текст від лівих тегів та атрибутів, але переносить в оригіналі форматування типу:

  • Колір тексту
  • Вирівнювання
  • Розмір шрифту
  • І т.д.

Всі ці властивості редактор успішно переносить і вкладає в атрибут style, наприклад, в тезі з'являється цілком валідний синтаксис style="text-align:center" або щось подібне. Плюс до всього, редактори люблять підшаманити контент, наприклад зробити виділення кольором, поміняти background.

У цьому немає нічого страшного, подібне оформлення не суперечить правилам, але проблема виникає, якщо ви вирішили зробити AMP версію своїх сторінок, такі атрибути в тексті не проходять AMP валідацію!

Після додавання та збереження матеріалу, все, що створено всередині HTML редактора, зберігається в базі даних і створення альтернативної версії Вашої сторінки, наприклад мобільної або WAP використовує один і той самий запис з бази. Ця проблема виникла зовсім недавно, але якщо Ви постійно модернізуєте свій сайт для пошукових систем і вирішите створити AMP версію - швидше за все з цим зіткнетеся.

Вставка картинок та фотографій.

Візуальні редактори підтримують вставку картинок, це не зовсім гарне рішення якщо контент менеджер не підкований, фотографії зазвичай завантажуються великих розмірів, форматування відбувається за допомогою спеціального інтерфейсу, який вставляє інформацію про обтікання, розміри та відступи в атрибут style - що вже призводить до проблеми описаної вище , але основна проблема знаходиться в самому тегу img, який відсутній в розмітці AMP документів.

SEO висновки

Всю графіку завантажувати окремо, наприклад окремий інтерфейс для завантаження картинки товару або фотографії новини, окремий інтерфейс для завантаження решти графіки, наприклад, галерея та окремо візуальний редактор у який вставляється тільки текст з використанням заголовків, абзаців, списків, виділення strong (жирний) та усе.

Ні, звичайно можна прикрасити свій текст за допомогою вирівнювання, шрифтів і кольору, але тільки шляхом присвоєння відповідного класу, що дозволяє зробити HTML редактор, при цьому не забувши узгодити це з вебдизайнером який внесе ці класи в файли стилів. Додатково можна відзначити, що кваліфікація контент менеджера має бути відповідною та знання основ HTML обов'язково.

Як довелося вирішувати цю проблему

Бекенд розробнику довелося писати спеціальний обробник, який вирізав усі невалідні елементи перед відправкою до браузера у вигляді AMP сторінки.

arrow