Блог

Розкрутка сайтів або дещо про SEO

Розкрутка сайтів або дещо про SEO

У більшості випадків, власники сайтів не відразу приходять до розуміння, що зробити красивий сайт, це тільки початок шляху...

Створення нового сайту в інтернеті можна порівняти з будівництвом нового торгового павільйону. Правда цей павільйон, встановлений не в людному місці, а глибоко в лісі, куди може випадково потрапити грибник, що заблукав.

Новий сайт можна порівняти з плакатом, над яким працювала велика кількість маркетологів і дизайнерів, але в кінцевому рахунку, Ви його повісили у себе в коридорі.

Є багато варіантів направити до лісу потенційних замовників за допомогою реклами у центрі міста або запросити додому друзів та показати свій плакат. Можна роздавати листівки біля станції метро, ​​запустити рекламу по телевізору або стати спонсором спортивного чемпіонату, але це дорого. Ваші потенційні клієнти живуть у місті, шукають у місті та купують там-таки, як перемістити свій павільйон або повісити свій плакат у центр міста, або як підняти свій сайт у пошуковій видачі в ТОП 10?

Це солодке слово SEO

Не рідко можна почути від власників сайтів фразу:

- Я більше ніколи не зв'язуватимуся з SЕО-оптимізаторами, проморочили голову півроку, взяли гроші, а результат нульовий. Начебто і контора нормальна, красиво все розповіли, загрузили термінами...

У цьому немає нічого дивного, якщо взяти якусь нішу, з високим рівнем конкуренції, то зі 100 сайтів, які займаються розкруткою, у топ-10 потрапить лише маленький відсоток, проста математика, тільки 10 найкращих сайтів на думку пошукача буде представлено на першій сторінці видачі, це як гонка, зупинився і тебе випередили.

У нішах з низькою конкуренцією, досить просто опублікувати сайт і трохи його «подвигати», а в високо конкурентному середовищу триває жорстка боротьба, де перемагає найсильніший та зриває Джек піт. Замовлення ллються рікою, від відвідувачів немає відбою, Ваш сайт у топі, посеред міста, на найжвавішій вулиці!

У розкручуванні сайтів - перемагає той, хто вміє чекати.

SЕО-оптимізація, це не швидкий процес, сайти, за короткий термін піднімаються в топ-50, а потім повільно рухаються вгору, і чим ближче до заповітної «десятки», тим цей рух складніший, багатьом просто не вистачає терпіння, але багатьом, просто цей кордон не подолати, через брак знань та досвіду SЕО-оптимізаторів. Пошуковики ранжують сайти за власними алгоритмами, які постійно удосконалюються, більшість критеріїв ранжування сайтів публіці не доступні, їх можна лише обчислити завдяки спостереженням та експериментам. Вимоги до сайтів дуже добре описані в довідковому центрі пошуковика, мало того пошуковики зацікавлені у співпраці з сео оптимізаторами, хоча багато хто ставиться до цього як до боротьби. Час оновлення пошукової видачі з кожним роком збільшується пропорційно до сайтів. Для успішної розкрутки сайту потрібна співпраця з пошуковою системою, виконання всіх рекомендацій до якості контенту та … час.

SEO-оптимізатори.

Розкрутка сайтів за останні роки зазнала низки глобальних змін. Якщо раніше, можна було прослухати годинний курс з реєстрації в посилальному агрегаторі та купівлі посилань, або звернутися до парсерів і набомбити посилань на дошках і каталогах, то зараз ці методи практично не працюють і можуть призвести до санкцій. В принципі, SЕО-оптимізаторами і називалися ті, хто міг успішно придбати посилання на Ваш сайт і підняти його Тіц або PR, при цьому не переймаючись якістю самого сайту та контенту. Не рідко розкручувачами сайтів ставали ті, хто розкрутив свій проект самостійно і побачивши потенціал цього бізнесу, швидко перекваліфікувався. Але, час летить, змінюються алгоритми, складність розробки, а розкручувачі продовжують барабанити посиланнями та розповідати необізнаним замовникам казки.

На сьогоднішній день, SЕО, це комплексна робота програміста, контент менеджера та редактора. Першого, як правило, компанії з оптимізації не мають, а шансів розкрутити сайт у високо конкурентній ніші практично немає.

Курси з SEO.

Курсів з розкрутки сайтів досить багато, є безкоштовні на Ютубі, є платні, де Вам запропонують серію онлайн вебінарів або просто лекції в якійсь аудиторії. Не рідко, лектори, це застарілі оптимізатори, які проходять своє наступне перетворення або реінкарнацію. Більшість цих курсів і лекцій не дадуть Вам будь-якої серйозної інформації, крім великих істин яким рясніє інтернет. Є частина заповзятливих ділків, які пройшли подібні курси, зрозуміли, що не все в SEO так просто, нахопилися термінів і стали самі проводити курси, переконуючи людей, що за 200$ вони стануть оптимізаторами за кілька тижнів. Інформацією, що стоїть, ділитися ніхто не буде, тому що це бізнес, а вся необхідна інформація є в довідковому центрі пошукових систем будь-якою мовою.

ПІДСУМОК

SEO – це спосіб створення бренду, він не швидкий, не дешевий та не гарантований. Оптимізатори, які Вам дають гарантії – це шарлатани, неможливо давати гарантію на технологію, яка постійно змінюється та до тонкощів якої немає доступу. Оптимізація сайтів дедалі більше йде в бік програмування, повз унікальність контенту та правильний підбір семантичного ядра, існує ще налаштування відповідей сервера, швидкість движка, якість HTML, десктопна, мобільна версії та AMP, імплементація Schema.org, відстеження сайту в Search Console та Analytics.

arrow