Блог

Створення сайтів на фреймворках

Створення сайтів на фреймворках

Joomla або Wordpress? А може Framework? Чи не чули? Почитайте, як змінили підхід до створення сайтів фреймворки.

Фреймворки, з'явились не так давно, но вже встигли зробити революцію в створені веб-додатків.

Що було до появи фреймворків.

Якщо раніше, створення сайтів на замовлення на PHP і JavaScript, вважалося немислимою витівкою, яка тягла за собою пошуки нормальних розробників, тривале налагодження, складну техпідтримку, проблеми з кросбраузерністю. Крім проблем із розробкою, виникали проблеми з доопрацюванням та модернізацією сайту, пошуком нових кваліфікованих програмістів тощо.

Всі ці клопоти, схиляли до думки, що краще замовляти сайт на популярній CMS (Системі Управління Контентом) типу Joomla, Wordpress або будь-якій іншій безкоштовній системі - менше мороки. Короткий термін створення, маса фахівців, та й можна самому освоїти будь-яку CMS - на Ютубі є маса відеоуроків з різних систем, де Вам з нуля пояснять, як створити сайт. Для створення сайту візитки або сайту компанії, не потрібне програмування, CMS - просто програма, для створення сайтів, включити, вимкнути, оновити, завантажити, видалити.

Кастомні сайти (самописні сайти) в інтернеті траплялися рідко, в основному, це сайти великих компаній або портали новин, сайти світових брендів і ексклюзивні портфоліо, загалом замовити собі кастомний сайт - це дороге задоволення.

JQuery – перший JavaScript фреймворк, який зробив революцію і допоміг по-справжньому роздивитися HTML 5.

Розробка на нативному JS, до появи фреймворку JQuery - вважалася чимось недоступним і далеким, складним і малозастосованим, ось з цього, старі сайти не такі динамічні та нудотні. Ні, звичайно був Flash, але з виходом першого Айпада і заявою Стіва Джобса, що цю технологію ми не підтримуватимемо, довелося всім звернути увагу на JavaScript - єдину технологію здатну замінити Flash і додати рухи і динаміки на ваш сайт.

З виходом перших версій цього чудового фреймворку, розробники стали активно застосовувати всі його фішки, сайти стали відмовлятися від ефектів Флеш і переходити на нову технологію і філософію сайтобудування. На сьогоднішній день, Jquery використовують 99.9% сайтів в інтернеті, всі слайд-шоу, спливаючі вікна, ефекти паралакс, що перескакують з місця на місце значення, літаючі товари – все це Jquery!

Можна багато писати про JQuery, про інші подібні фреймворки JavaScript, це тема не однієї статті і навіть книги, але те, як помінявся інтернет за останні 5 років – здебільшого зобов'язане саме цьому фреймворку!

PHP фреймворки

Якщо JQuery зайнятий спецефектами та взаємодією з користувачами, PHP – це технологія, яка розбирає на сервері те, що надіслав користувач, клікнувши на посилання або заповнивши форму. PHP, це такий зв'язковий, між Вами та віддаленим сервером, завдання якого це перевірка всього і вся, пошук інформації в базі даних, приведення цієї інформації в зручний для користувача формат та передача в браузер. Це таке дуже коротке пояснення, насправді PHP, це мова програмування, яка може працювати з аудіо, відео, графікою, масивами і т.д. На PHP працює Фейсбук та Вконтакті, є ще кілька потужних інструментів, таких як, Ruby та Piton, але PHP найпоширеніший з найбільшою спільнотою розробників.

Ситуація зі створенням сайтів на PHP завжди упиралася в розробників та їх кваліфікацію, складне налагодження та підтримку коду, загалом все те ж що і з JavaScript. І, звичайно, як і в першому випадку, з'явилися PHP фреймворки, не один, а кілька. На сьогоднішній день, їх уже десятки, якщо не сотні, є популярні та прості, є складні, все залежить від цілей та кваліфікації розробника.

PHP фреймворки сильно вплинули на розробку сайтів, стався якісний стрибок, який разом з JQuery перетворив інтернет на те, що Ви бачите зараз, зросла швидкість розробки, якість, безпека! Якщо раніше для створення складного проекту на PHP була потрібна ціла команда і рік роботи, то тепер із цим завданням може впоратися одна людина за лічені місяці, прості сайти візитки або сайти компаній робляться взагалі за кілька днів.

Joomla, Wordpress чи сайт на фреймворку?

У коробкових CMS є свої плюси, основні із них це ціна і доступність розробників.

Сайт на безкоштовній CMS

Ціна може бути взагалі нульовою, якщо приділити час покрокової відео інструкції, а також, якщо є на цей час, так само існує величезна кількість фахівців та компаній, які зможуть швидко та дешево налаштувати систему, прикрутити дизайн та наповнити контентом Ваш сайт, при цьому до послуг професійних програмістів звертатися не потрібно.

Якщо Ви ніколи не створювали сайт своєї компанії, інтернет магазин чи візитку – створення сайтів на безкоштовній CMS це можливість швидко їх зробити, не вникаючи у деталі. За допомогою реклами, на такий сайт Ви можете залучити клієнтів, цей сайт з низькою кількостю конкурентів можна вивести в ТОП 10 пошукових систем, такі сайти рекомендуються для початкового рівня веб-маркетингу, освоєння термінології, отримання досвіду та знань, без яких, розпочавши складнішу розробку. можете не отримати бажаного результату та втратити гроші.

Сайт на фреймворках.

Основною відмінністю сайтів на фреймворках є можливості…

Фреймворки дозволяють відійти від коробкових і шаблонних рішень, у вас практично немає обмежень у функціоналі сайту, можна втілити будь-які ідеї та робити ексклюзивні додатки, це дуже важливо для пошукової оптимізації у високо конкурентному середовищі.

Пошук в Google ключового слова

Якщо при пошуку в Google, ключового слова «сантехнік», пошуковик видає близько 7 мільйонів сторінок, то шанси потрапити до ТОП 10 за цим запитом мінімальні, іншими словами, Ваша сторінка повинна бути кращою, швидше, інформативною ніж 6999990 сторінок. Зі стандартними рішеннями з коробки з цими завданнями не впоратися.

Розробка сайту на фреймворку це більш складне завдання ніж на CMS, розробники на фреймворках відрізняються тим, що більш просунуті в розумінні внутрішньої кухні сервера і мають більший і гнучкий інструментарій, можуть глибше оптимізувати движок і зробити його відповідаючим вимогам пошукових систем не лише з боку якості контенту , але й у тих місцях, де потрібні навички програмування.

Іншими словами, розробник сайту на фреймворку – більш кваліфікований спеціаліст, ніж розробник на CMS.

При розробці сайту на фреймворку, практично немає нічого не можливого, можна створити будь-яку базу даних під будь-які завдання замість використання типового рішення на CMS з величезною кількістю модулів і плагінів. Структура CMS універсальна, вона розрахована і на просту схему даних для сайту візитки і на складну, для інтернет-магазину або сайту нерухомості, ця універсальність програє спеціально заточеним рішенням, які можна реалізувати на фреймворках.

Підсумок

У розробці сайту, основним звичайно є контент або наповнення, (це - Ваші статті, фотографії та відео), без високоякісного авторського контенту Вам не злетіти в ТОП, сам контент це 90% успіху і в багатьох нішах цього достатньо, все інше це технології, але, якщо шанси не великі і кількість конкурентів зашкалює, саме ці 10% є критичними.

Факти

У високо конкурентному середовищі не більше 5 – 7% сайтів на безкоштовних двигунах виходять у ТОП 10 і те, завдяки програмній доробці CMS або виключно високоякісному контенту про важливість якого читайте у цій статті.

Кількість фахівців – розробників на фреймворках зросла багаторазово.

Майже всі безкоштовні CMS використовують фреймворки і майже всі розробники сайтів на CMS не знають програмування.

Завдяки фреймворкам, з'явилася велика кількість складних та цікавих додатків.

Завдяки фреймворкам, HTML-5 з технології майбутнього та експериментального стандарту перетворився на справжній змінюючий світ реальність та рекомендований стандарт для вебсайтів.

arrow