Блог

HTML5 – можливості інтерфейсів майбутнього

HTML5 – можливості інтерфейсів майбутнього

HTML5 це технологія WEB2.0 яка дозволяє створювати не тільки текстовий (семантично правильний і читабельний) контент, зручний для користувачів, HTML5 може надати користувачеві максимальний рівень взаємодії з цифровими даними та фізичними предметами!!!

Ця мова, розроблена в ЦЕРН, незабаром відзначить свій тридцятирічний ювілей, від звичайної технології структурування тексту, без зайвого функціоналу, до універсального та багатофункціонального монстра, який забезпечить його освоєння ще не одне десятиліття.

W3C вже не рекомендує, а наполягає на HTML5

Якщо зовсім недавно HTML5 вважався чимось з області фантастики і багато розробників не зовсім розуміли для чого він взагалі потрібен, адже і четверта версія практично покривала всі запити вебу, то зараз, трохи розібравшись і придивившись всесвітнє павутиння, семимильними кроками переходить на HTML5.

А Ви можете конвас сайт? - Можемо!

Отже, що стандарт новий нам несе? Перше, більш розширена структура тегів деякі теги прибрали, але додали багато нових і цікавих. За допомогою нових тегів, можна краще структурувати контент, покращити його семантику, а це дуже важливо для SEO, можна ще відмовитися від зовнішніх плагінів для відтворення аудіо та відео, ну і нарешті за допомогою нового тега CANVAS - можна взагалі зробити все що завгодно, від 3D ігри до анімації. Вже з'являються в мережі сайти, розроблені на цій технології, які навіть підтримують об'ємні зображення для 3Д моніторів. Конвас сайти, це майбутнє веб-дизайну, майбутнє всіх інтерфейсів всіх пристроїв. Ігрова індустрія вся цілком теж піде в канвас, основна смакота цієї технології, це універсальність. Не потрібно розробляти ігри для андроїда, під мак або вінду, простіше розробити на HTML5, стандарт це дозволяє, не потрібно нічого качати, все знаходиться в мережі, всім зручно, і розробникам, і користувачам.

HTML5 + JavaScript - закінчення боротьби технологій

На чому Ви пишете? Що краще? А для цього підходить? А тут працюватиме? А розробників ми потім знайдемо?

Java, C#, PHP, Pyton, Ruby... В який бік качне? Яка технологія переможе? На чому писати... Ні що писати, а на чому! Стільки питань... Велика кількість технологій, це звичайно добре, це створює нормальну конкуренцію, створює незабутні холівари, але чи це зручно? Чи зручно виробникам обладнання підлаштовуватись під різні стандарти? Ні, це незручно, потрібен один стандарт, як у фільмі Горець, "Залишитися повинен тільки один!", ну може два)))

З появою перших фреймворків, набагато спростилася розробка веб-додатків, якщо раніше писати на JS було з розряду ходіння по муках (спасибі IE), то тепер, у розробників з'явилися досить стабільні та універсальні інструменти щоб по-справжньому творити, а не тестувати. HTML5 + JS + ... +SQL - ось, мабуть, основні напрямки на які варто звернути увагу новачкам і професіоналам, що засиділися, для розробки всього чого завгодно.

arrow