Блог

Модернізація сайту

Модернізація сайту

Ні що не вічне під місяцем, не вічний і Ваш сайт або інтернет-магазин, на який Ви зовсім недавно витратили купу часу та грошей. Що потрібно знати, щоб не поміняти шило на мило.

Світ веб технологій досить динамічно розвивається, сайт, здавалося б, зроблений на останніх технологіях вже через рік починає поступатися своїм новим побратимам - конкурентам.

Якщо технології виробництва мобільних телефонів, планшетів та ПК щороку беруть нову технологічну планку, то у світі сайтобудування це відбувається ще динамічніше.

Нові процесори – нові можливості, нові екрани – нові вимоги, нові пошукові алгоритми – нові виклики у SEO. Одним словом, те, що сьогодні актуально, завтра вже історія. Основним двигуном технологічного зростання конкуренція; зручніше, функціональніше, швидше, універсальніше. У цьому висококонкурентному середовищі, хто попереду, той переможець.

Модернізація сайту, на сьогоднішній день, це практично постійний процес, основні напрямки модернізації можна поділити на кілька блоків:

Оптимізація веб-сайту під пошукові системи SEO.

Search engine optimization - це сегмент, який найшвидше розвивається, у своїй масі, він обумовлений політикою основних гравців пошукового ринку - дати максимальну, найкращу, актуальну та об'єктивну інформацію користувачам.

Учасники ринку SEO, такі як Google, Yandex, Yahoo та інші, вкладають величезні кошти у розробку нових пошукових алгоритмів. Флагмани SEO оновлюють свої движки, і відповідно оновлюють вимоги до якості сайтів кілька разів на рік – з'являються нові інструменти тестування, нові вимоги до форматів розмітки документів, нові продукти API для прискорення індексації та спрощення роботи контент-менеджерів. Якщо ще позавчора покупка посилань (сіре СЕО) була популярним способом розкручування сайту, а вчора з'явилися мікроформати, то сьогодні спільнота впроваджує Linked Data, а за покупні посилання можна завжди вилетіти з SERP. Тобто вектор розвитку пошукової оптимізації спрямований на білі СЕО технології, професійне програмування та правильний контент – Citius, altius, fortius!

Впровадження нових технологій на веб-сайт.

Ще недавно, при створенні сайту переслідувалися чисто інформаційні цілі, сайти, розроблялися як веб-каталог або просто електронні буклети. Це було зумовлено складністю створення чогось більш функціонального, проблеми з кросбраузерністю, відсутність стандартів і т.д. Сьогодні, все виглядає інакше, ось кілька революційних змін, які нам впали на голову:

З'явилися ФРЕЙМВОРКИ!

Це такі структури або патерни, які спростили і прискорили розробку власних веб-додатків, вирішили питання кросбраузерності, дозволили зосередитися над втіленням ідей, а не над постійними доробками програмного коду. Якщо раніше, дозволити собі розробити щось функціональне могли лише великі студії з великим штатом програмістів, які велику кількість часу вбивали на вирішення проблем сумісності, то сьогодні завдяки фреймворкам розробляти високофункціональні системи може одна людина. Всі питання щодо якості враховані у фреймворках.

За останні роки вийшли у світ величезна кількість фреймворків під різні мови програмування. Найпоширеніші фреймворки:

JavScript - всесвітньо відома бібліотека Jquery, все, що рухається, спливає і літає на сайті в 90% випадків це JavaScript фреймворк Jquery.

PHP - з появою фреймворків PHP, програмісти змогли оцінити всі принади ООП (Об'єктно Орієнтоване Програмування) маючи під рукою Zend Framework, Codeіgniter, Symfony або Kohana можна розробляти дуже складні програми, в короткі терміни, з високою безпекою і продуктивністю.

CSS - тут складно виділити фаворитів, одні фреймворки вирішують питання семантичні та змінюють підхід програмування - це SAAS або LESS подібні, є CSS фреймворки, які спрямовані на вирішення питань кросбраузерності - яскравий представник це HTML5 BOILERPLATE, є просто сітки для респенсивного дизайну типу 960cs або 1140css, є взагалі повномасштабні рішення типу Bootstrap, який подарували світові розробники Твіттеру.

Можна продовжити цей список всілякими рішеннями під інші технології типу Ruby, Python і т.д., але їх об'єднує одне, вони БЕЗКОШТОВНІ і дуже полегшують життя розробникам!

Впровадження сторонніх API.

Всі сторонні API спрямовані на забезпечення доступу відвідувачів Вашого сайту до різних сервісів.

Простий приклад API, це інформер погоди який можна розмістити на сторінці сайту, складніші рішення це всілякі плагіни соціальних мереж, такі як "лайки" фейсбуку, можливість залишати коментарі не виходячи зі сторінки сайту, кнопки "подобається" Facebook, "твітнути" Твітера і т.д.

Окремим пунктом стоять API банків, типу API Privat24, який дозволяє зробити власний платіжний та інформаційний сервіс або дати новий функціонал інтернет магазину. Також, можна виділити флагмана на пропозицію API для розробки, це компанію Google з їх Google Developers, які подарують Вашому сайту надзвичайні можливості:

  • впровадження Google Maps і здійснення своїх ідей на картах Google (аж до створення бродилок);
  • Advertising API, який спростить і виведе на новий рівень Вашу роботу з Google AdWords;
  • інструменти аналітики, які Ви самі зможете налаштувати під свої потреби;
  • якщо у Вас багато відео контенту – вам спростить життя API та інструменти YouTube;
  • хмарні рішення тощо.

Сторонні API задовольнять більшість Ваших вимог, зроблять сайт по справжньому інтерактивним та зручним для користувача, а найголовніше – виділять Вас із конкурентів.

Висновки:

Модернізація та вдосконалення сайтів необхідна тим, хто звик бути попереду.

Нові технології надають нові можливості.

Користувачі приділяють увагу нововведенням та фічам (не варто маньячити з цим).

Інтернет технології все одно всіх уб'ють і тому це єдиний вірний шлях випередити конкурентів.

Це найкраща інвестиція на сьогоднішній день.

arrow